Kredi Taksiti Gecikirse Ne Olur?


Her geçen gün çeşitli acil ihtiyaçlarımızı karşılamak için kredi çekme yöntemine başvuruyoruz. Ani bir kararla kredi çekip sorunlarımızı çözüyoruz ancak, plansız çekilen bir kredi hemen ardın akıllara kredi taksiti gecikirse ne olur? Sorusunu getiriyor. Bu yazımızda sizler için taksit gecikme durumunda yaşama ihtimaliniz olan aşamaları aktarıyoruz.

Kredi taksiti geciktiğinde;

Son ödeme tarihinde ödenmeyen kredi için gecikme süreci başlamış oluyor
İlk 2 – 3 günlük gecikmede sadece gecikme faizi uygulanır.

Banka gecikmenin 4 – 5 gün sonrasında vermiş olduğunuz irtibat bilgileri ile ( tel, email, sms) size ulaşmaya çalışır, bir sonraki taksit döneminize kadar bu süreç böyle devam eder.

2. Taksit ödeme günü geldiğinde hala ödeme yapmadıysanız banka bu süreçte yine iletişim bilgileriniz ile size ulaşmaya devam edecek uyarıda bulunacaktır.

3. Taksitinde ödenmemesi durumunda banka tarafınıza yazılı ihtar gönderecektir. Bu durumda yasal süreç başlamış demektir.

Bu süreçten sonra gecikme faizi dışında gönderilen belge ve diğer masraflarda talep edilir.

Eğer bu süreçte banka ile anlaşmaya varılmazsa dosyanız avukata teslim edilir, kara listeye girer ve 5 yıl boyunca hiçbir krediden yararlanamazsınız.

Etiketler: kredi taksiti gecikirse ne olur, kredi taksit ödemesi gecikirse ne olur, kredi borcu taksiti gecikirse ne olur, kredi borcu taksit ödemesi gecikirse ne olur, kredi taksit ödemesi yapılmazsa ne olurGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder