Kredi Taksiti 1 Gün Gecikirse Ne Olur?


En küçüğünden en büyüğüne kadar bütün ihtiyaçlarımız için eş dost yerine önce bankalara gidip kredi talebinde bulunuyoruz. Bankalarda faiz getirisi sebebi ile genellikle bu istekleri geri çevirmiyor. Çekilen kredinin harcama dönemi ne kadar kolay ise ödeme dönemi de o derece zorlaşıyor. Peki, ödeme sürecinde kredi taksiti 1 gün gecikirse ne olur?

Bankalar faiz getirisi üzerinden işlem yaptıkları için kredi geri ödemeleri konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor.

Öncelikle kredi çekmeden önce ödeyebileceğiniz tutarı göz önünde bulundurarak kredi talebinde bulunun. Aylık gelir ve gider hesabınızı yaparak kredi ödeme payınızı ayrın ve buna göre karar verin.

Kredi vadenizi gelir gününüzden birkaç gün sonraya alın, maaşınız zamanında yatmaz, beklediğiniz gelir zamanında elinize ulaşmazsa farklı alternatifler bulmak için zamanınız olsun.

Kredi ödemenizi son güne bırakmayın, bankadan ya da sizin tarafınızdan kaynaklanan bir sıkıntı gerçekleşebilir.

Bankalar 1 günlük gecikme sonucunda eğer ertesi gün kredi ödemesi yapılırsa günlük faiz uygulaması tahsil ederler, bu süreç daha uzun sürerse iletişim bilgilerinizden size ulaşmaya çalışırlar,3 ayı geçtiğinde yasal işlem süreci başlar.

Etiketler: kredi taksiti 1 gün gecikirse, kredi taksiti 1 gün gecikirse ne olur, kredi taksiti 1 gün ödenmezse, kredi taksiti 1 gün ödenmezse ne olur, kredi taksit borcu 1 gün gecikirse ne olur, kredi taksit borcu 1 gün ödenmezse ne olur, kredi borcu taksiti 1 gün ödenmezse ne olurGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder