Kredi Taksiti 1 Ay Gecikirse Ne Olur?


Gündemimizi sürekli meşgul eden kredi faiz oranlarının düşüşü ile pek çok kişi kredi çekmek için araştırma yapmaya başladı bile. Bir taraftan en uygun krediyi hangi banka veriyor diye araştırma yaparken bir taraftan da kredi taksiti 1 ay gecikirse ne olur? Düşüncesi ile uğraşıyor birçok kişi.

Kredi çekerken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de çekilen kredinin geri ödemesinde aylık ödeme miktarı ve vade tarihi. Bu iki konuda yüksek oranda inisiyatif tüketicide olduğu için kredi çekmeden önce ödeme düzeni hakkında oldukça iyi bir planlama yapılmalı ve ona göre hareket edilmelidir. Aksi takdirde sıkıntılı bir sürece girilebilir.

Kredi ödemesi 1 aylık gecikme sürecinde bankalar öncelikle vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden sizi ulaşmaya çalışacak ve ödeme yapmanız konusunda uyarıda bulunacaktır.

2 ay üst üste ödeme yapılmadığı takdirde bu işlem yine devam eder ancak 3. Ay olduğunda banka dosyanızı avukata teslim eder ve hakkınızda yasal süreç başlamış olur.

Kredi ödemenizi geciktirmeniz ve yasal işlem başlaması ile 5 yıl boyunca kredili hiçbir işlemden yararlanamazsınız ve bu süreçte işleyen gecikme faizini de ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Etiketler: kredi taksiti 1 ay gecikirse, kredi taksiti 1 ay gecikirse ne olur, kredi taksiti 1 ay ödenmezse, kredi taksiti 1 ay ödenmezse ne olur, kredi taksit ödemesi 1 ay yapılmazsa ne olur, kredi taksit ödemesi 1 ay gecikirse ne olur, kredi taksit borcu 1 ay ödenmezse ne olurGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder