Kredi Notu Orta Risk Nedir?


Bankalardan kredi çekerken birçok tüketicinin umduğunu bulamamasının en önemli sebebi kredi notunun yeterli seviyede olmamasıdır. Bankalar olabildiğince risksiz işlem yapmak isteyecekleri için morta risk seviyesindeki müşterilere karşı daha katı kurallar uygulayacaktır. Peki, kredi notu orta risk nedir?

Türkiye’nin önde gelen 9 bankasının ortaklığında kurulan KKB (Kredi Kayıt Bürosu), finansal bir hizmet platformu olan Findeks kredi notuna göre 900 – 1250 arasındaki müşterilerin kredi notu orta risktedir. Bu kişilerin ya da firmalarının risk analizleri yapıldığında bankalar için çalışırken dikkatli olunması gereken, esnek şartların sağlanmaması gereken müşteri profilindedir. Bunun sebebi de büyük ihtimalle ödenemeyen kredi ya da kredi kartı borçlarıdır. Orta risk grubunda olan müşterilerin kredi ya da kredi arktı talepleri bankalar tarafından özel bir değerlendirmeye tabi tutulur. Eğer ödeme dengeleriniz çok kötüyse kredi almakta zorluk çekmeniz muhakkak. Ama ödeme dengelerinizde düzelme varsa ve istenilen şartlar hemen hemen yerine getiriliyorsa kredi alma işleminiz daha kolay hale gelecektir. Bankacılık sisteminde çok önemli olan kredi notunuzun düşmemesi için ödemelerinize dikkat etmelisiniz.

Etiketler: kredi notu orta risk nedir, kredi puanı orta risk nedir, kredi skoru orta risk nedir, kkb puanı orta risk nedir, kkb skoru orta risk nedir, kkb notu orta risk nedir, kredi notu orta risk ne demek, kredi notu orta risk anlamı, kredi notu orta risk anlamı nedirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder