10 Kasım 2016 Perşembe

Kredi Notu Neden Sıfır Olur?

Son dönemlerde ülke gündeminde düşürülen faiz oranları genel bir konu haline gelince birçok kişi bu düşüşten faydalanarak kredi çekme yoluna girdi. İlk yapılması gereken işlemlerden biri olan kredi notu hesaplama sonucunda birçok kişi kredi çekme hayallerine veda etmek zorunda kaldı. Akıllarda kalan tek soru ise kredi notu neden sıfır olur? Bu yazımızda kredi çekmek için çok önemli olan kredi notu hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalar ile hiçbir irtibatınız yoksa

Günümüzde hala kredi kartı kullanmıyorsanız

Daha önce hiç kredi çekmemişseniz

Kredili mevduat hesabı kullanmadıysanız

Bankalar kredi vereceği kişiyi tanımak için onun finans sektöründe tanınmasını baz alır, tüketicinin hakkında iyi ya da kötü bir bilgi sahibi olmak için bankalar üzerinden işlem yapmış olmanız, faturalarınızı otomatik ödemeye almanız, kredi kartınızı aktif olarak kullanıyor olmanız bankacılık sektöründe bir görünürlüğünüz olmasını ve kredi notunuzun belirlenmesini sağlayacaktır.  Aksi takdirde banka için bir muamma olacağınız için kredi notunuz sıfır çıkabilir ve bu durum kredi almanızı zorlaştırır.

Etiketler: kredi notu neden sıfır, kredi notum neden sıfır, kredi notu neden sıfır olur, kredi notum neden sıfır oldu, kredi puanı neden sıfır olur, kredi skoru neden sıfır olur, kredi notu neden sıfıra düşer, kredi notum neden sıfıra düştü, kredi notum neden sıfıra indi

Benzer Yazılar

Kredi Notu Neden Sıfır Olur?
4/ 5
Oleh

ABONE OL

Son Yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz ?

2 yorum

Adsız
19 Kasım 2016 17:32 delete

ya of benim kredi notumda sıfır oldu nasıl tekrar yükseltebilirim bi yolunu arıyorum

Reply
avatar
19 Kasım 2016 17:34 delete

Bankalarla irtibat halinde olun. Kredi kartı kullanın. Kredi çekip, düzenli ödeme yapın. Kredili mevduat hesabınız olsun. Bu gibi kriterler, kredi notunuzu yükseltecektir. Ama geciktirmeler, aksilikler, olmamalıdır. Yoksa; kredi notunu yükseltmek, sizin için zorlaşacaktır.

Reply
avatar