Kredi Faiz Desteği Nedir?


İşletmeler bazen sıkıntılı süreçlerde nefes almak için, bazen büyüme için finansman desteğine ihtiyaç duyarak kredi kullanımları gerçekleştirirler. Bu kredilerin miktarı firmaların bilançolarına göre belirlenir. Her firma büyüklüğü ve borç miktarı oranında kredi kullanımı yapabilir.

Kredi faiz desteği nedir? Sorusunun cevabı ise bu kredi tiplerinin yanında, işletmelerin zaman zaman devlet destekli ya da proje bazlı kredi kullanabilmesi durumudur. Her iki uygulamada da ortak nokta kredinin bankalar tarafından temin ediliyor olmasıdır. Bazı özel durumlarda işletmelere kredi faiz desteği uygulanmaktadır.

Bu destek ile işletmeler faiz yükünden kurtulur ve daha aktif çalışmaya devam edebilirler. KOSGEB  kredi faiz desteği sağlayan kurumların başında gelir, kar amacı güden küçük ve orta ölçekli firmalara verilen destek ile işletmelere finansman konusunda çözüm sunmuş olurlar. Bu desteği alabilmek için KOSGEB veri tabanına kayıtlı bir firma olunmalıdır, bu destek için yasaklı konumda olunmamalıdır, verilecek olan kredinin üst limitleri, destek oranının nasıl olacağı gibi konular KOSGEB icra komitesi tarafından belirlenir.

Etiketler: kredi faiz desteği, kredi faiz desteği nedir, kredi faiz desteği ne demek, kredi faiz desteği ne anlama gelir, kredi faiz desteğinin anlamıGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder