Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?


Bankalar ile işlem yaparken dikkat edilen noktalardan birisi de sigorta geçmişinizdir. Herhangi bir kredi kartı talebinde bulunduğunuzda veya bankadan kredi çekmek için başvuru yaptığınızda banka yetkilileri Gelir Belgesi ibraz etmenizi talep etmektedir. Gelir Belgesi sigortalı çalışanlar için maaş bordrosudur. Sigorta düzenli bir işte çalışıp çalışmadığınızın ve ödemelerinizi düzgün bir biçimde yerine getirebilecek bir gelire sahip olup olmadığınızın bir göstergesidir.

Peki kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Bankalar müşterilerine kredi verirken kredi notunun yanında sigortalılık süresine de dikkat eder. Bir iş yerinde en az 4-6 aylık düzenli ödenmiş sigortası bulunan kişiler bankaya kredi başvurusunda bulunabilecektir. Eğer sigorta priminizi işvereniniz asgari ücret üzerinden yatırıyorsa bankadan kefilsiz ve teminatsız olarak çekebileceğiniz kredi tutarı 10 bin ila 15 bin civarında olabilecektir.

Bundan daha yüksek tutarlarda kredi çekebilmek için bankaya müracaat ederken kefil gösterebileceğinizi veya teminat yatırabileceğinizi belirtmelisiniz. Bu durumda bankanın değerlendirmesi değişecek ve daha yüksek meblağlar için size kapı aralayabilecektir.

Etiketler: kredi çekmek için kaç sigortalı olmak gerekiyor, kredi almak için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor, sigorta çıkması için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor, kredi çekerken kaç ay sigortalı olmak gerekiyor, kaç ay sigortalı olursam kredi çıkar, kredi çekmek için kaç ay sigorta lazım, kredi çekmek için kaç ay sigorta gerekli, kredi çekerken kaç ay sigorta isterlerGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder