Kredi Çekerken Yapılan Sigortalar


Sigorta çeşitli risklere karşı doğabilecek zararları güvence altına alabilmek amacıyla kullanılan mali bir araçtır. Hayatın oldukça hızlı bir akışa sahip olması ve beklenmedik olayların insanlar için büyük tehlike arz etmesi nedeniyle kredi çekmek isteyen müşterilere bankalar çeşitli sigorta alternatifleri sunar.

Kredi çekerken yapılan sigortalar

DASK: Zorunlu Deprem Sigortası olarak da bilinen dask poliçesi ile deprem ve deprem kaynaklı yer kayması, infilak ve tsunaminin neden olabileceği hasarlara karşı konutlar güvence altına alınmaktadır. DASK kanunen zorunlu bir sigorta çeşidi olduğundan bankalar ve tapu dairelerinde işlem yaptırabilmek için DASK sigortanız olmalıdır.

Konut Sigortası: Konutunuzu deprem, sel, terör, yangın gibi doğal afet ve risklere karşı güvence altına almanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Herhangi bir mecburiyeti olmamak ile birlikte eğer evinizdeki eşyaları da bu sigorta kapsamına sokmak istiyorsanız ayrıca belirtmeniz gerekmektedir.
Hayat Sigortası: krediyi kullanan kişinin hayatını kaybetmesi durumunda tüm borcunu yasal faizleri ile birlikte karşılayan bu sigorta türü bazı bankalar tarafından kredi işlemlerinde zorunlu tutulmaktadır.

Ferdi Kaza Sigortası: poliçe sürecinde gerçekleşebilecek herhangi bir kaza sonucu kredi kullanan kişiyi koruyan bir güvence sistemidir. Kaza neticesinde oluşan tedavi masraflarını karşılamanın yanında kaza sonucunda kişi vefat ederse lehtarına güvence sağlar. Genellikle hayat sigortası mecbur tutmayan bankalar ferdi kaza sigortasını zorunlu tutmaktadır.

Etiketler: kredi çekerken yapılan sigortalar, kredi alırken yapılan sigortalar, kredi çekerken hangi sigortalar yapılır, kredi çekerken hangi sigortalar yapılıyor, kredi çekerken yapılan sigortalar listesi, kredi çekerken yapılan sigorta isimleri, kredi çekerken yapılan sigortalar hangileridirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder