Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Günümüzde neredeyse bütün ihtiyaçlarımızı bankalar aracılığı ile karşılıyor ve en basit alışverişimizde bile kredi çekmiyor isek kredi kartı kullanıyoruz. Ancak bankalar rekabetleri gereği her zaman aynı şartları ve hizmetleri sunmayabiliyor. Bazı bankalar kredi çekerken dosya masrafı alırken bazı bankalar özel indirimler bile sağlayabiliyor.

Peki kredi çekerken nelere dikkat edilmeli?

Bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce kendi kredi notumuzu öğrenmemiz faydalı olacaktır. Farklı farklı bankalardan yapılacak kredi başvuruları kredi notunuzun düşmesine neden olur çünkü sistem sizin sürekli bir kredi arayışında olduğunuzu görmektedir. Bu nedenle ister Findeks web sitesinden isterseniz de bankaların online şubelerinden kredi notunuzu sorgulamanızda fayda bulunmaktadır.

Banka kredi faiz oranları genellikle birbirine yakın gibi görünse de kimi zaman meslek gruplarına, yaş gruplarına veya özel durumlara yönelik kampanyalar ile bazı bankalar kredi çekmek isteyen müşterilerine avantajlı fiyatlar sağlayabilirler. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmadan önce iyice araştırma yapılmalıdır.

Kredi çekmek gibi bir planınız varsa internette gördüğünüz rakamların yanında bankaların şubelerinde de hem dosya masrafı hem de faiz oranlarını tekrar sormanız faydalı olabilir. Çünkü reklamı yapılan oldukça indirimli kredi kampanyaları sadece belirli kredi notunun üzerindeki müşterilere yönelik olabilmektedir.

Etiketler: kredi çekerken nelere dikkat edilmeli, kredi alırken nelere dikkat edilmeli, kredi çekerken dikkat edilmesi gerekenler, kredi alırken dikkat edilmesi gerekenler, kredi alırken nelere dikkat edilmesi gerekir, kredi alırken nelere dikkat edilmesi gerekirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder