Kredi Çekerken Neden Hayat Sigortası Yapılır?


Bankalar kredi için başvuran müşterilerinden hayat sigortası yaptırmalarını talep ederler. Bu sigortayı isterseniz kredi çekme işlemi esnasında yaptırabilir, isterseniz de gerekli şartları içerdiği takdirde farklı şirketler ile de anlaşma yapabilirsiniz.

Kredi çekerken neden hayat sigortası yapılır sorusu, çeken ve veren taraf açısından ayrı değerlendirilmedir. Kredi çeken kişi girdiği borcun sevdikleri üzerine kalmaması, başına gelebilecek herhangi bir kötü durumda borç yükü altında ezilmemeleri için hayat sigortası yaptırarak sorumluluktan kendini ve yakınlarını kurtarabilir.

Kredi veren taraf olan banka ise, kredi çekme talebinde olan müşterisinin, başına gelebilecek olaylara karşı kendi alacağını garanti altına almak istemekte ve bu nedenle, kredi çeken kişinin başına gelebilecek olumsuz bir durumda ödemeleri hayat sigortasının sağlayan firmadan tahsil etme yoluna gitmektedir. Bu konuda kredi çekim işlemi sırasında hayat sigortası yaptırmak iki taraf içinde oldukça önemli ve üzerinde durulması gereken bir durumdur.

Ancak hayat sigortası yaptırırken dikkatli olmak ve sigorta klozlarını detaylı düşünmek önemlidir. Bazı firmalar sadece kaza için hayat sigortası yaparken bazı firmalar da ise tüm şartlarda hayat sigortası devreye girmektedir.

Etiketler: kredi çekerken neden hayat sigortası yapılır, kredi çekerken banka neden hayat sigortası yapar, kredi alırken neden hayat sigortası yapılır, kredi çekerken niye hayat sigortası yapılır, bankalar neden hayat sigortası yapar, banka neden hayat sigortası yaparGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder