Kredi Çekerken Neden Eşin Rızası Gerekir?


Kredi çekerken eşin rızasının olması gereken durumlar vardır. Birçok tüketici de; eşin rızasının neden istendiğini merak ediyor ve şu soruyu soruyor; kredi çekerken neden eşin rızası gerekir. Sizler için bu yazımızda, kredi çekerken neden eşin rızasının gerektiğini anlatacağız. Kredi çekerken eşin rızası ile ilgili cevabını merak ettiğiniz diğer soruları, sitemizin altında yer alan yorum kutucuğu aracılığıyla bizlere iletmeniz yeterli olacaktır. En kısa zamanda, kredi çekerken eşin rızası ile ilgili sorunuzun cevabını yanıtlayacağız.

Kredi Çekerken Neden Eşin Rızası Gerekir?
Normalde, kredi çekerken eşin rızası aranmamaktadır; fakat ipotekli kredi çekmek isteyen kişiler için, eşin rızası gerekmektedir. Çünkü; ipotek etme durumunda, aynı konut içerisinde yaşayan eşin, hukuki olarak hakkı bulunmaktadır ve itiraz edebilir. Bu sebeple, bankalar eşin rızası olmadan, ipotekli kredi vermemektedir. Eğer, ipotekli kredi çekmek istiyorsanız, mecburen eşin rızasını alarak, bankalar kendini risk altına sokmamaktadır. Sebebi budur.

Etiketler: kredi çekerken neden eşin rızası gerekir, bankalar kredi verirken neden eşin rızasını ister, bankalar kredi verirken neden eşin rızasını ister, kredi çekerken neden eşimin rızası isteniyor, kredi çekerken neden eşimin onayı isteniyor, kredi çekerken neden eşin onayı alınıyorGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder