Kredi Çekerken Neden Eş Muvafakatnamesi İstenir?


Kredi çekmek için bankaya gidenlerin merak ettiği birçok sorudan bir tanesi de; kredi çekerken neden eş muvafakatnamesi istenir sorusudur. Kredi çekerken neden eş muvafakatnamesi istendiğini merak eden vatandalar için; sitemizde böyle bir başlığa yer açtık ve böyle bir başlık yayınlayıp, bu soruya cevap vermek istedik. Kredi çekerken neden eş muvafakatnamesi istendiğinin cevabı hemen alt kısımda yer almaktadır; fakat merak ettiğiniz diğer tüm sorularınızı sitemize ileterek, cevap bulabilirsiniz.

Kredi Çekerken Neden Eş Muvafakatnamesi İstenir?

Bankalar, kredi verirken eğer kredi ipotekliyse, bu sebeple eş muvafakatnamesi ister. Çünkü; ipotekli kredi çekiminde, eşin kontu üzerinde ya da herhangi bir taşınmaz üzerinde hak sahibi olma durumu vardır. Eşiniz, kredi çekerken eş muvafakatnamesini vermezse, siz kredi çektikten sonra, eşinize itiraz hakkı doğar. Bu nedenle, bankalar bu itiraz konusunda riske girmemek için, eş muvafakatnamesini ister.

Etiketler: kredi çekerken neden eş muvafakatnamesi istenir, kredi çekerken eş muvafakatnamesi neden isteniyor, kredi çekerken eş muvafakatnamesi istiyorlar, kredi alırken neden eş muvafakatnamesi istenir, bankadan kredi çekerken neden eş muvafakatnamesi istenirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder