Kredi Çekerken Ne Gerekli?


Bankalar kredi çekmek için kendilerine başvuran müşterilerinden çeşitli bilgi ve belgeleri sağlamalarını talep eder ayrıca bazı şartlara uygun olmalarını beklerler.

Peki kredi çekerken ne gerekli, hangi şartlara uymalı ve hangi belgeleri sağlayabilmeliyiz?

Öncelikle kredi notunuzun ortalamanın üstünde olması gerekmektedir. Kredi notu bankalar ile gerçekleştirdiğiniz ticari işlemlerinizin bir özeti durumundadır. Bu not ile bankalar borcuna ne kadar sadık bir müşteri olduğunuzu analiz edebilir ve ona göre size kredi verip vermeyeceklerine karar verebilirler.

Bunun yanında sigortalılık süreniz de oldukça önemli bir konudur. Kişinin ne kadar süredir sigortalı bir çalışan olduğu kredi alımlarında önemli bir etkendir. Bu sayede bankalar ödemelerinizi düzenli yapabilmenizi sağlayacak bir geliriniz olup olmadığını değerlendirmektedirler.

Bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce aynı bankaya veya farklı bankalara ödenmemiş borcunuzun bulunmaması önemli bir ayrıntıdır. Ödeyemediğiniz bir kredi kartı için dahi kredi çekmek istiyor iseniz en azından kartınızın asgari ödemesini gerçekleştirmelisiniz.

Bankaya kredi başvurunda bulunmak için gittiğinizde yanınızda fotoğraflı kimlik belgesi, sgk dökümü ve maaş bordrosu gibi evraklar ile giderseniz işlemleriniz daha kısa sürede tamamlanacaktır.

Etiketler: kredi çekerken ne gerekli, kredi alırken ne gerekli, kredi çekerken ne lazım, kredi alırken ne lazım, kredi çekerken neler gerekir, kredi alırken neler gerekir, kredi çekerken gerekenler nelerdir, kredi çekerken gerekenler listesi, kredi çekerken ne gerekli olurGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder