Kredi Çekerken Kefil İsteniyor mu?


Kredi çekme sürecinde bankalarla olan ilişkiler oldukça pekişiyor. Bu süreçte pek çok prosedür ve yerine getirilmesi şart olan talepler var. Peki, kredi çekerken kefil isteniyor mu? Bu soruyu sizler için cevaplıyoruz.

Öncelikle kredi çekmek istiyorsanız bankaların istediği; 18 yaşını doldurmuş olma, kredi notunun yüksek olması, düzenli ve sürekli belgelenebilen gelir gibi olmazsa olmaz şartları taşıyor olmalısınız. Aksi halde bankalar size kredi vermekte çekinecektir. Bankalar tüketici taleplerini karşılamak için işlem yaparken öncelikle kendi menfaatlerini korumalı ve olabildiğince risksiz işlem yapma düşüncesinde olurlar.

Kredi verirken tüketici yeterli güveni oluşturmadığı durumda öncelikle ipotek edilebilecek bir mal varsa ipotek ederek kredi verirler. Eğer tüketicinin mal varlığı yoksa muhakkak bir kefil göstermesi gerekiyor. Tüketicinin hem ipotek ettirecek bir mal varlığı yok hem de kefil gösteremiyorsa bankalar bu durumda kesinlikle kredi veremez. Kefil olan kişi asıl borçlu çektiği krediyi ödemeyince ulaşılacak ilk kişidir. Bu yüzden kefil olurken ödenemediği takdirde bütün borcun sorumluluğunun alınacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Etiketler: kredi çekerken kefil isteniyor mu, kredi alırken kefil isteniyor mu, kredi çıkartılırken kefil isteniyor mu, kredi çekeceğim kefil isterler mi, kredi alacağım kefil isterler mi, kredi çekerken kefil lazım mı, kredi çekerken kefil gerekli mi, kredi çekerken kefil şart mı, bankalar kredi çekerken kefil istiyor muGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder