Kredi Çekerken Hayat Sigortası Şart mı?


Bankalardan kredi çekmek için başvurduğunuzda karşınıza değişik masraflar çıkartmaları oldukça normaldir. Öncelikle unutulmaması gereken bir nokta var ki, bankalar kar amaçlı kuruluşlardır ve her türlü gelir kapısını müşterilerine dayatmaktan çekinmezler. Bu nedenle kredi başvurularında da müşterilerinden hayat sigortası talep ederek hem bir ticari gelir elde ederler hem de alacaklarını garanti altına alırlar.

Peki kredi çekerken hayat sigortası şart mı?

Bankalar normal şartlar altında sigorta yapmaya izinli kurumlar değillerdir. Sigortacılık işlemleri sigorta acenteleri tarafından yürütülür. Ama neredeyse her bankanın hali hazırda bir sigorta şirketi de bulunduğundan şubelerde bu tarz sigorta işlemlerini de gerçekleştirirler. Ancak kredi alımında hayat sigortası gibi bir yasal dayanak bulunmamaktadır. Bu tamamen bankaların kendi tercihlerinde olan bir durumdur. eğer kredi alırken hayat sigortası yaptırmak istemiyorsanız bankaya dilekçe ile başvurabilir bundan bir sonuç alamaz iseniz Tüketici Hakem Heyetlerinden konu hakkında çözüm talep edebilirsiniz. Fakat kapsamlı bir hayat sigortası kredi çekiminiz sonrası yaşanabileceklere karşı sizi ve ailenizi güvence altına alacaktır.

Etiketler: kredi çekerken hayat sigortası şart mı, kredi alırken hayat sigortası şart mı, kredi çekerken hayat sigortası zorunlu mu, kredi çekerken hayat sigortası lazım mı, kredi çekerken hayat sigortası mecbur mu, kredi çekerken hayat sigortası gerekiyor mu, kredi çekeceğim hayat sigortam yokGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder