Kredi Çekerken Eşten Belge İstenir mi?


Kredi çekerken eşten belge istenir mi diye merak eden tüketicilerin birçoğu, bankadan kredi çekmek istiyor ve bu sorunun cevabını merak ediyor. Kredi çekerken eşten belge istenir mi gibi birçok soruyu sitemizde daha önce cevaplamıştık. Fakat; kredi çekerken eşten belge istenir mi sorusunun cevabını da; sizler için cevaplamak istedik ve kredi çekerken eşten belge istenir mi şeklinde bir soru başlığı attık. Eşten belge istenir mi konusuyla ilgili merak ettiklerinizi web sitemiz www.kredicekerken.com 'un hemen altında yer alan yorum gönderme alanı aracılığıyla bizlere iletebilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Kredi Çekerken Eşten Belge İstenir mi?
Bankadan kredi çekmek isteyen birinin, krediyi nasıl bir yolla aldığına göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Eğer kredi çekerken, ipotek yaptırmak istiyorsanız, bu durumda bankalar sizden eş muvafakatnamesi talep edecektir. Zira; bunu talep etmezlerse, krediyi çekmiş olmanız durumunda, eşinizin itiraz etme hakkı vardır. Bunun sebebiyse, konut ya da herhangi bir taşınmaz üzerinde, maddi olarak eşin hak sahibi olabilmesidir. İpoteksiz bir kredi çekiyorsanız, kolay kolay eşin rızası aranmaz; fakat eşin hak sahibi olduğu herhangi bir şeye ipotek yapıyorsanız, bu durumda kredi çekerken eşten belge istenir.

Etiketler: kredi çekerken eşten belge istenir mi, kredi alırken eşten belge istenir mi, kredi verilirken eşten belge istiyorlar mı, kredi çekerken eşimden belge isterler mi, kredi çekerken eşim belge imzalar mı, kredi çekerken karımdan belge istenir mi, bankalar kredi verirken eşten belge ister miGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder