Kredi Çekerken Bankanın Şartları Nelerdir?


Kredi çekme işlemleri bankadan bankaya farklılık arz etmekle birlikte genel anlamda çeşitli şartlar ortak olarak değerlendirmeye alınır.

Bir bankadan kredi çekebilmenin ilk şartı 18 yaşından büyük olmaktır. Buna rağmen bankalar 20 yaşın altındakilere kredi vermeyi genelde uygun görmemektedir.

Kredi çekebilmek için kredi notunuzun ortalamanın üzerinde olması gerekir. Kredi notunuzu Findeks web sitesinden veya bankaların online bankacılık kanallarından öğrenebilirsiniz. Bu not değeri sizin bankacılık işlemlerinizin karnesi niteliğindedir ve ne kadar riskli bir müşteri olduğunuzun göstergesidir. Kredi ve kredi kartı ödemelerinde düzensizlik bulunanlar ve çok fazla kullanıma sahip olanların kredi notları düşük olmakta ve yeni kredi almak istediklerinde bu kredileri onaylanmamaktadır.

Ayrıca bankalar kredi verecekleri müşterilerinin sabit bir geliri olmasını arzu eder. Bu nedenle sigortalı olarak çalışma veya sabit gelirini ispat edebilme belirli bir tutarın üzerindeki kredilerin olmazsa olmaz şartlarındandır. Sabit gelirini ispat edemeyenler teminat veya kefil göstererek kredi kullanmayı deneyebilir ve teminatları uygun görülürse kredi alabilirler.

Bu konuda kredi çekerken bankanın şartları nelerdir diyerek değerlendirmeye çalışmış olsak da her bankanın ve her kredinin farklı şartları bulunmaktadır. Bu konulardaki ayrıntılı yazılarımızı sitemizde bulabilirsiniz.

Etiketler: kredi çekerken bankanın şartları, kredi alırken bankanın şartları, kredi çekerken bankanın şartları nelerdir, kredi alırken bankanın şartları nelerdir, kredi çekerken bankanın şartları 2017, kredi alırken bankanın şartları 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder