Kredi Çekerken Banka Ne İster?


Kredi talebinde bulunmak için bankalara müracaat ettiğinizde işlemlerinizi gerçekleştirmek için çeşitli evraklar talep etmektedir. Başvuracağınız kredi türüne ve gelir türünüze göre değişkenlik arz eden bu evraklar kredinizin onaylanması aşamasında oldukça önemlidir.

Kredi çekerken banka ne ister?

Bankalar kredi talebi ile başvuran müşterilerinden öncelikle bir kimlik belgesi talep etmektedir. Bu belge nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportunuz olabilir. Yanınızda kimlik belgenizin bir de fotokopisi bulunması yararlı olabilir.

Bunun yanında çalışma şeklinize göre gelir belgeniz de talep edilmektedir. Eğer sigortalı çalışan veya devlet memuru iseniz maaş bordronuz, emekli iseniz emekli maaşını gösteren bir yazı yeterli olmaktadır. Firma sahipleri, firmalarının kuruluşlarını ve değişikliklerini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi örneğinin yanında son 3 yıla dair bilançolarını ve vergi levhalarını da yanlarında bulundurmalıdır.

Eğer konut kredisi için bankaya başvuruyor iseniz banka sizden satın almak istediğiniz konutun tapusunun bir fotokopisini ve yapı kullanma iznini de talep edecektir.
Taşıt kredisi kullanmak isteyenler ise satın alacakları araca ait proforma fatura veya ikinci el araçlar için noter satış belgesini sunmak zorundadır.

Etiketler: kredi çekerken banka ne ister, kredi alırken banka ne ister, kredi çekerken banka ne ister 2017, kredi çekerken bankalar ne ister, kredi alırken bankalar ne ister, kredi alırken bankalar ne ister 2017, banka kredi çekerken ne ister, bankalar kredi çekerken ne isterGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder