Kosgeb Kredisi Veren Bankalar 2017


Kendi iş yerini açmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen herkesin başvurabileceği Kosgeb kredisi; girişimcilerin bu isteğini yerine getiriyor. Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlığı dönem dönem bankalarla işbirliği protokolü imzalıyor. Bu protokol dâhilinde Kosgeb girişimcilik sertifikası sahibi, kendi iş yerini kurmak isteyen kişilere, belirli şartlarla bankalardan Kosgeb hibe kredisi veriliyor. Kosgeb kredisi veren bankalar; Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank.

Bankalar ve Kredi Şartları

Vakıfbank kendi işini kurmak isteyenlere “KOSGEB Hibe” kredisi veriyor. Kosgeb kredisi almak isteyenlere birçok imkân sunun Vakıfbank; ayrıca 60 aya kadar vade, 3 ayda bir ödeme, taksit erteleme ve ödemesiz dönem gibi çok özel ödeme kolaylıkları da sunabiliyor.

Kosgeb kredisi veren bir diğer banka olan Halk Bankası; üniversiteden mezun olduğu bölümü ile ilgili, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere 50 bin TL’ye kadar, deneyimi bulunanlara ise 30 bin TL’ye kadar Kosgeb kredisi verebiliyor. Halk Bankası ayrıca patenti alınmış her türlü buluş, icat veya yeni fikri hayata geçirmek isteyen mucit girişimcilere 75 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor.

Ziraat Bankasının verdiği Kosgeb kredisinin şartlarını ve kapsamını Kosgeb’in kendisi belirliyor yani banka bir tür aracı kurum olarak görev yapıyor. Krediler; İşletme Sermayesi Desteği, İstihdam Desteği, Acil Destek, İhracat Finansman Desteği, Makine Teçhizat Desteği gibi çeşitli isimlerle veriliyor. Kosgeb kredisi kullanabilmek için bu bankalara başvurabilir ve kendi iş yerinizi kurabilirsiniz.

Etiketler: kosgeb kredisi 2017, kosgeb kredisi verenler, kosgeb kredisi verenler 2017, kosgeb kredisi veren bankalar, kosgeb kredisi veren bankalar 2017, kosgeb kredisi veren bankalar hangileri, kosgeb kredisi veren bankalar hangileri 2017, kosgeb kredisi çekmek istiyorum, kosgeb kredisi almak istiyorum, hangi bankalar kosgeb kredisi verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder