Kart Vadesi Nerde Yazar?


Yoğun iş hayatının ve gündelik uğraşların arttığı günümüzde nakit ihtiyacını karşılayacak alternatif araçlardan bir tanesi kredi kartları ve banka kartlarıdır. Her yerde kullanılabilme ve nakit ihtiyacını karşılayabilme özelliği bu kartların kullanım oranlarını bir hayli artırmış durumdadır. Bankalar, tüketicilere şube hizmetlerinin yanında telefon bankacılığı, ATM bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri vermektedir. Tüm bu hizmetlerin yanında tüketicilerin kendi hesapları üzerinden kullandıkları banka kartı ve kredi kartları bankalar tarafından tüketicilere sağlanan en büyük kolaylıklardan bir tanesidir. Bu kartlar sayesinde herhangi bir şubeye gidip sıra beklemek zorunda kalmadan dilediğiniz ATM ‘den para çekilebilmektedir.  Bu kartlar, bunun yanında alışveriş yaparken nakit ihtiyacını karşılayan bir ödeme aracı konumundadır.

Banka ve kredi kartlarını kullanırken tüketicilerin dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Bu konulardan bir tanesi kartın kullanım süresinin ne kadar olduğudur. Peki kart vadesi nerde yazar? Banka veya kredi kartlarının vade tarihi kartların ön yüzünde bulunmaktadır. Hemen hemen tüm kartların vade tarihi, kartın ön yüzünde ve alt tarafta yazmaktadır. Kartların son kullanma tarihi “07/12” şeklinde yazılır. İlk iki hane ay son iki hane ise yılı temsil etmektedir.

Etiketler: kart vadesi nerde yazıyor, kart vadesi nerde yazar, kart vadesine nereden bakarım, kart vadesine bakma, kredi kart vadesi nerde yazar, kredi kartının vadesi nerde yazıyor, kredi kartının vadesine nasıl bakılır, kart vadesine nasıl bakılır, kart vadesi nerdedir, kart vadesine nasıl bakarımGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder