İşsizlik Kredisi Veren Bankalar 2017


İşsizlik herkes için büyük bir sıkıntı. Günümüzde ekonominin bir darboğaza giriyor gibi olması nedeniyle bu konuda tedirgin olmak zorunda kalıyoruz. Özellikle nakit sıkıntısı içerisinde olan işsizler, iş bulabilmek için yapması olan işlemleri bile gerçekleştirmekte zorlanıyorlar. Bu durumda işsizlik kredisi veren bankalar çok büyük bir yardımcı olabiliyor.

İşsizlik kredisi adı altında olmasa da, kredi almak isteyen müşterilerinden gelir belgesi ve SGK istemeyerek işlemlerini hızlandırıp, ödeme erteleme seçeneği ile de yeni bir iş bulana kadar ödeme sıkıntısını ortadan kaldırmak mümkün. Ancak gelir belgesiz kredi alabilmek için öncelikle kredi notunuzun düşük olmaması gerekmekte.

Kredi Notu

Kredi notu, bankalar ve finans kurumları ile olan ilişkilerinizi gösteren ve ödemelerinizi nasıl yaptığınızı belirten bir değerlendirmedir. Eğer daha önce aldığınız kredilerde ve kredi kartlarında ödemelerinizi zamanında ve tam olarak gerçekleştirdiyseniz kredi notu değeriniz ortalamanın üzerinde olacaktır. Bu durumda kredi başvurusunda bulunduğunuzda gelir belgesi talep edilmeksizin kredi almanız mümkündür. Eğer kredi notunuz düşük ise bankalar kendi alacaklarını teminat altına almak isteyeceklerinden sizden teminat veya kefil isteyebilecektir.

Etiketler: işsizlik kredisi, işsizlik kredisi 2017, işsizlik kredisi verenler, işsizlik kredisi verenler 2017, işsizlik kredisi veren bankalar, işsizlik kredisi veren bankalar 2017, işsizlik kredisi veren bankalar hangileri, işsizlik kredisi veren bankalar hangileri 2017, işsizlik kredisi çekmek istiyorum, işsizlik kredisi almak istiyorum, hangi bankalar işsizlik kredisi verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder