Isı Yalıtım Kredisi Veren Bankalar 2017


2007 yılında yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında binalara ısı yalıtımı yaptırma zorunluluğu getirildi. Isı yalıtımı kanuni bir zorunluluk olmanın çok da ötesinde. Kışın üşüyor, yazın sıcaklardan şikayet ediyorsanız, mantolama gibi yalıtım alternatiflerini değerlendirerek daha uygun maliyetler evinizi koruyabilirsiniz. Dış Cephe Mantoloma Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre binanızda ısı yalıtımı yapma kararını oy çokluğuyla almanız gerekmektedir. 5 daireli bir binada 3 kişinin “evet” demesi durumunda geriye kalan 2 kişi bu karara uymak zorundadır.

Isı yalıtımı kredisi veren bankalar

Bankalardan ısı yalıtımı kredisi alabilmek için IZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) onaylı bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Bu firmalar ihtiyacınız olan yalıtım hizmetinin toplam faturasını çıkardıktan sonra sizi anlaşmalı bankalarına yönlendirerek kredi talebinizi oluşturmanızı sağlarlar. Siz de ihtiyacınız olan tutara göre bankalardan uygun maliyetli Isı yalıtımı kredisi alabilirsiniz.

Bu konuda IZODER ile anlaşması olan kurum ve bankaların tam listesini derneğin ücretsiz danışma hattı, 0850 211 3367 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Bu alanda en çok bilinen bankalar ise, EkoKredi modeli ile Şekerbank ve Yalıtım Kredisi modeli ile Ziraat Bankası’dır.

Etiketler: ısı yalıtım kredisi, ısı yalıtım kredisi 2017, ısı yalıtım kredisi verenler, ısı yalıtım kredisi verenler 2017, ısı yalıtım kredisi veren bankalar, ısı yalıtım kredisi veren bankalar 2017, ısı yalıtım kredisi çekmek istiyorum, ısı yalıtım kredisi veren bankalar hangileri, ısı yalıtım kredisi veren bankalar hangileri 2017, ısı yalıtım kredisi almak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder