İpotek Nedir? Nasıl Yapılır?


Son günlerde yazılı ve görsel basında düşen faiz oranları oldukça yer tutarken tüketicilerde bu durumdan faydalanmak için uygun kredi arayışına giriyor. Bankalar her geçen gün faiz düşüşü açıklaması yapıyor ve tüketiciler de yüksek faiz oranlarından kaynaklanan kredi çekme ürkekliğini üzerinden atmaya başladı, bunun sonucunda her tüketici kendine uygun şartlarda kredi çekme araştırmalarına başladı.

Bazı tüketiciler ihtiyaç doğrultusunda ya da yatırım yapmak için başvurduğu kredi talebi olumsuz sonuçlanınca oldukça sıkıntılı bir süreç yaşayabiliyorlar. Banklarda hem tüketicinin talebini karşılayabilmek hem de kendi menfaatlerini koruyabilmek için ipotekli kredi teklifi sunuyorlar. Peki, ipotek nedir, nasıl yapılır? İpotek; kredi borcunun ödemesini garanti altına almak için taşınmaz malın teminat olarak gösterilmesi işlemidir. Normal şartlarda kredi çekemeyen kişiler ipotek imkânı ile ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İpotekli kredi alabilmek için gereken şartlar;

18 yaşını doldurmuş olmalısınız
İpotek olarak gösterebileceğiniz bir taşınmaz gayrimenkulünüz olmalı
İpotekli kredi çekerek 48 ay ya da 120 ay vadeli geri ödeme alternatiflerini kullanabilirsiniz.

Etiketler: ipotek nedir, ipotek nasıl yapılır, ipotek ne demek, ipotek yapmak ne demek, ipotek anlamı, ipotek ne anlama gelir, ipotek anlamı nedir, ipotek anlamı ne demekGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder