İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017


İpotekli ihtiyaç kredileri normal şartlar altında çalışanların gelir belgeleri ile alabilecekleri kredi tutarından daha fazlasını almak isteyenler için bir gerekliliktir. Bu sayede gelir belgesiz veya gelir belgeli alabileceğiniz kredinin çok daha fazlasını almanız mümkün olabilecektir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar verilen ipotek karşılığında kredi vermekte ve kredi ödemesi gerçekleşmezse ipoteği haciz ettirmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisine Başvurabilmek İçin Şartlar:

Bankadan ipotekli ihtiyaç kredisi alabilmeniz için öncelikle kendi üzerinize kayıtlı bir taşınmaz mala sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin bir arsa, ev, daire veya iş yeri bu konuda size yeterli olacaktır.

Ancak önemli olan nokta çoğu bankanın ipotekli ihtiyaç kredisi verirken ipotek edilen taşınmaz malın %75’ini dikkate almalarıdır. Yani bankaya ipotek olarak gösterdiğiniz dairenin eksper tarafından belirlenen değeri 100 bin TL ise banka size 75 bin TL değerinde kredi verecektir.

İpotekli ihtiyaç kredisi neredeyse tüm bankalar tarafından verilmektedir. Ancak Ziraat Bankası, Garanti, Vakıfbank; TEB, Denizbank, Akbank gibi bankalar bu kredi de 120 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır.

Etiketler: ipotekli ihtiyaç kredisi, ipotekli ihtiyaç kredisi 2017, ipotekli ihtiyaç kredisi verenler, ipotekli ihtiyaç kredisi verenler 2017, ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar, ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri, ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri 2017, ipotekli ihtiyaç kredisi çekmek istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder