İhtiyaç Kredisi Nedir?


Bankalar, müşterilerin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek krediler vermektedir. İhtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediler genellikle düşük miktarlarda verilmektedir. Peki tam olarak ihtiyaç kredisi nedir? İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından tüketicilerin, eşya alımı, tatil, evlilik, sağlık gibi küçük ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla müşterilerine verdiği kredi çeşididir. İhtiyaç kredileri, küçük tutarlarda ve düşük vadelerde verilmektedir. Yaşanan teknolojik gelişmeler ve yoğun rekabet ortamında avantaj sağlamak amacıyla, bankalar artık şubeye bile gitmeye gerek kalmadan cep telefonundan veya internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedir.

İhtiyaç kredisini sorunsuz ve kısa sürede çekebilmek için, ödeme düzeninizin iyi olması ve sabit bir gelirinizin olması gerekmektedir. Aylık gelir miktarınız, daha önce kullandığınız kredilerin ödeme zamanı, bankadaki mevduat tutarınız, kefil olduğunuz kredi veya hesaplar, ödenmemiş borçlarınız kullanacağınız ihtiyaç kredisi tutarını belirleyen unsurlardan bazılarıdır. İhtiyaç kredilerinin vade süresi yasalar tarafından 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Ayrıca ihtiyaç kredisi tutarı 50.000 TL’den fazla çekilememektedir. İsteseniz dahi bu tutardan ve vadeden daha yüksekte bir kredi kullanmanız mümkün değildir.

Etiketler: ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi ne demek, ihtiyaç kredisinin farkı ne, ihtiyaç kredisi avantajlı mı, ihtiyaç kredisi karlı mı, ihtiyaç kredisi iyi mi, ihtiyaç kredisi çekmek doğru mu, ihtiyaç kredisi mi başka kredi miGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder