İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?


İnsanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmek için genellikle düşük miktarda ve düşük vadelerde çektiği kredi çeşididir, ihtiyaç kredileri. 1.000 TL’den başlayarak 50.000 TL üst sınırına kadar ihtiyaç kredisi çekmek mümkündür. Yasalar tarafından sınırlandırılan vade süresi ise 48 aydır. Bankalar, kredi vermeyi düşündükleri müşterilerini iyi seçmektedir. Çünkü geri ödememe durumunda banka açısından zarar söz konusu olacaktır. Diğer kredilerde olduğu gibi ihtiyaç kredilerinde de bankalar bazı ön koşullar belirlemiştir. İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir? Sorusu herksin merak ettiği bir husustur. Aşağıda bu sorunun cevapları yer almaktadır.

Kredi çekebilmek için ilk kriter 18 yaşını doldurmuş olma şartıdır. Bireysel krediler için kredi çekecek kişinin en az 3 ay sigortalı bir işte çalışıyor olması gerekmektedir. Bankalar, çalıştığınız belgeleyen ve maaş tutarınızı gösteren maaş bordronuzu sizden talep ederler. Kredi notunuzun iyi olması, kredi çekmenizi kolaylaştıracak önemli bir kriterdir. İhtiyaç kredisi çekebilmek için, ödenmemiş kredi veya kredi kartı borcunuzun bulunmaması ve ödemelerinizin düzenli olması gerekmektedir.

Etiketler: ihtiyaç kredisi kime verilir, ihtiyaç kredisi kimlere verilir, bankalar ihtiyaç kredisini kimlere verir, ihtiyaç kredisini kimler alır, ihtiyaç kredisini kimler çekebilir, bankadan kimler ihtiyaç kredisi çekebilir, bankadan kimler ihtiyaç kredisi alabilirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder