Hesap İşletim Ücretleri 2017


Bankalar müşterilerden, verdikleri hizmetin bir karşılığı olarak ve kendi operasyonel giderlerini karşılamak amacıyla bazı ücretler talep ederler. Bankada vadesiz mevduat hesabı bulunan tüketicilerden tahsil edilen ve genellikle yılda iki taksit halinde alınan ücret hesap işletim ücreti adıyla tüketicilerin hesaplarına yansıtılmaktadır. Hesap kullanılsın ya da kullanılmasın bu ücret bankalar tarafından alınmaktadır. Banka hesapları kapatılmadığı müddetçe hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir. Ancak bazı bankalar müşterilerini, otomatik ödeme talimatı verme şartı ile bu ücretten muaf tutabilmektedir. Ya da bankanın maaş müşterisi iseniz, banka şirketle yapmış olduğu anlaşma gereği sizden bu ücreti talep etmeyebilir. Bunun yanında bankalar, müşterilerine hesap işletim ücreti olmayan kredi kartı hizmeti de vermektedir.

Hesap İşletim Ücretleri 2017

2017 yılında bankaların belirlediği hesap işletim ücretleri henüz netleşmemiştir. Aşağıda bazı bankaların 2016 yılı hesap işletim tutarları yer almaktadır. 2017’de bu tutarların ortalama 10-20 TL arasında artacağını söyleyebiliriz.

Yapı Kredi Bankası: 120 TL
Finansbank: 140 TL
İş Bankası: 100 TL
İNG Bank: 120 TL
Akbank: 110 TL
Halkbank: 60 TL
Denizbank: 114 TL
Garanti Bankası: 126 TL
HSBC: 117 TL
Ziraat Bankası: 80 TL
TEB: 100 TL

Etiketler: hesap işletim ücretleri, hesap işletim ücretleri 2017, yapı kredi hesap işletim ücreti, finansbank hesap işletim ücreti, iş bankası hesap işletim ücreti, ing bank hesap işletim ücreti, akbank hesap işletim ücreti, halkbank hesap işletim ücreti, denizbank hesap işletim ücreti, garanti bankası hesap işletim ücretiGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder