Hangi Bankalar Araç Sigortası Yapıyor?


HANGİ BANKALAR ARAÇ SİGORTASI YAPIYOR
Araç sahibi olan her bireyin trafik sigortası yaptırması yasal düzenleme ile zorunlu hale gelmiştir. Son birkaç yılda sigorta şirketlerinin zarar gerekçesi ile araç sigortalarının primlerini yüksek tutması birçok araç sahiplerinin bu sigortaları yaptıramamasına neden olmaktadır. Sigorta yapamayan araç sahipleri yaşanabilecek trafik kazları durumunda oldukça güç durumlara düşmekte ve bunula birlikte yasal bir takım yaptırımlar ile karşı karşıya kalmaktadır.

Araç sigorta primlerinde indirim yolunu seçmeyen sigorta şirketlerinin tutumları karşısında devlet araç sigortalarını bankalar üzerinden yapılabilmesi için bir takım düzenlemeler yoluna gitti. Bankalar aracılığıyla yapılabilen sigortalarının primleri sigorta şirketlerine nispetle düşük olmaya başlayınca birçok araç sahibi düşük primle bu bankaların hangileri olduklarını merak ediyor haliyle. Peki hangi bankalar araç sigortası yapıyor?

Araç sigortası yapan bankalar

Her banka anlaşmalı olduğu sigorta şirketi ile bu sigortaları yapmakta. Başta Ziraat Bankası olmak üzere Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Kuveyt Türk Bankası, Finansbank, Şekerbank, Akbank, TEB, Denizbank, Türkiye İş Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası gibi birçok banka araç sigortası yapmakta.

Etiketler: hangi bankalar araç sigortası yapıyor, hangi bankalar taşıt sigortası yapıyor, hangi bankalar araba sigortası yapıyor, araç sigortası yapan bankalar, taşıt sigortası yapan bankalar, araba sigortası yapan bankalar, araç sigortası yapan bankalar hangileriGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder