Hangi Bankalar Altın Hesabı Açıyor?


HANGİ BANKALAR ALTIN HESABI AÇIYOR
Altın sadece günümüzde değil tarih boyunca her zaman çok kıymetli bir yatırım aracı olmuştur. İnsanların bu madene olan ilgisi çağlar boyunca güncelliğini korumuş kimi toplumlarda bir statü göstergesidir adeta.

Altının birikim mi yoksa bir yatırım aracı olması, altının nasıl değerlendirileceği ile alakalı bir durum.  Böyle bir durum altını alıp satabilmekle mümkündür. Bu da altın hesaplarını ya da altın fonlarını mecburi hale getiriyor. Faize bulaşmadan bir getiri sahibi olmak isteyenler için altını fiziksel saklamak yerine altın hesabı açtırmak daha hesaplı olmaktadır.

Altın hesabı daha mı güvenli?

Mevduat olarak altın alım-satım işlemlerinde yatırım sahibine kolaylıklar sunar. Çünkü altın hesabı sunan tüm bankalar müşterilerine internet şubesi üzerinden her tür işlemi yapma imkânı tanıyor. Yapılması gereken çok basit; size uygun olan bir bankada altın hesabı açtırmak.

Bankalarda muhafaza edilen altın çalınma ya da kaybolma riski taşımaz.  Evlerde yastık altında ya da kasalarda tutulan altınlar bankalar gibi güvencede olmayacaktır. Her mevduat gibi altının da sigorta kapsamında olduğunu unutmayın. Peki, hangi bankalar altın hesabı açıyor?

Ülkemize bulunan hemen her banka müşterilerine altın hesabı sunmaktadır. Bu bankalar internet şubesi üzerinden birçok işlemin yapılmasına olanak sağlıyor.

Etiketler: hangi bankalar altın hesabı açıyor, hangi bankalar altın hesabı açar, hangi bankalardan altın hesabı açılır, altın hesabı açan bankalar hangileri, altın hesabı açan bankalar listesi, altın hesabı açmak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder