Hangi Bankalar Senet Kırıyor?


Hangi Bankalar Senet Kırıyor?
Senet kırdırmak henüz vadesi gelmemiş seneti, bankaya götürüp nakde çevirmek demektir. Eğer verdiğiniz hizmet ya da ürün karşılığında size senet verildiyse fakat bu seneti vaktinden önce nakde çevirmek istiyorsanız bir bankaya gidip bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Fakat bu işlemin bir dezavantajı vardır. Bankalar erken vakitte seneti nakde çevirmek isteyen sizlere, o senetin değerinin çok daha altında bir ödeme yapmaktadırlar.

Senet kırdırmayı düşünmeden önce alacağınız paranın normalde alacağınız paradan çok daha düşük olacağını bilmeniz gerekir. Yine de hangi bankalar senet kırıyor diye merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edin.

Birçok bankanın çek-senet işlemlerinden sorumlu hizmet departmanı bulunmaktadır. Fakat bu konularda görece daha tecrübeli olabilecek devlet bankaları Ziraat ve Vakıf bankası sizi daha az uğraştırabilir.

Bunun dışında yine de ING Bank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası gibi bankaları da kullanabilirsiniz. Ayrıca özel finans şirketlerine de senet kırdırmak için başvurabilir, yine değerinden daha düşük olacak biçimde nakdinizi alabilirsiniz. Senetinizi ederinden daha aza bozdurmak istemiyorsanız vadesinin dolmasını beklemenizi öneririz.

Etiketler: hangi bankalar senet kırıyor, hangi bankalar senet kırar, hangi bankalar senet kırıyor 2017, hangi bankalar senet kırar 2017, senet kıran bankalar hangileri, senet kıran bankalar hangileri 2017, senet kıran bankaların isimleri, senet kıran bankaların listesi, senet kıran bankaların listesi 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder