Hangi Bankalar Arsa Kredisi Veriyor?


HANGİ BANKALAR ARSA KREDİSİ VERİYOR
Bankacılık alanında sürekli gelişen hizmet çeşitliliği gün be gün artmaya devam ediyor. Bu hizmetlerden biri de bankaların müşterilerine sunduğu arsa kredisi hizmetidir.
Arsalar genelde yüksek fiyatlara alıp satılan bir yatırım araçları olagelmiştir. Bu haliyle arsa almak isteyen her insan bu yüksek meblağları kendi bütçelerinden karşılamak adına zorluklara karşı karşıya kalabilir. Bu noktada bankalardan alabilecekleri kredi bu tip yatırım yapmak isteyen insanlara büyük kolaylık getirerek rahat bir hareket alanı sağlamaktadır.

Arsa kredisi nasıl alınır?

Arsa kredisi almak isteyenler için birkaç yol mevcuttur. Birçok kredi yönteminde olduğu gibi bankalar arsa kredisi almak isteyen kişinin talebini değerlendirmek amacıyla araştırmaya alır. Kişinin varsa geçmişte kullandığı kredilerin ödeme düzenine bakılır, kişinin kredi puanı baz alınarak bir değerlendirmeye tabi tutar. Bununla birlikte bu krediyi talep eden kişilerin gelir düzeylerini gösteren belgeleri de talep etmektedirler.

Bir diğer yöntem ise ipotek yöntemidir. Bu yöntemde kişinin almak istediği arsa banka tarafından ipotek altına alınır. Yukarıda bahsettiğimiz işlemlere ek olarak ipotek altına alınan arsa, kredinin geri ödenmemesi durumunda banka tarafından el konur.

Peki hangi bankalar arsa kredisi veriyor?

Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren hemen her banka müşterilerine arsa kredisi hizmetlerini sunmaktadır.

Etiketler: hangi bankalar arsa kredisi veriyor, hangi bankalar arsa kredisi verir, arsa kredisi veren bankalar hangileri, hangi bankalardan arsa kredisi alabilirim, hangi bankalardan arsa kredisi çekebilirimGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder