Hangi Banka Çok Faiz Veriyor?


HANGİ BANKA ÇOK FAİZ VERİYOR
Bankaların faaliyet gösterebilmeleri için en önemli ihtiyacı nakit paradır. Bu parayı da temin etmenin en önemli yolu birikim ve tasarruf sahiplerinin paralarına ihtiyaç duymasıdır. Bankalar likidite toplayabilmek için birikim sahiplerine çeşitli avantajlı seçenekler sunmaktadır. Bunun da yolu mevduat sahiplerine mümkün olabildiğince yüksek faiz seçenekleri sunmaktan geçiyor.
Herhangi bir yatırım amacı gütmeyerek bir risk yüklenmek istemeyen tasarruf sahipleri için bankaların sunduğu yüksek faizli mevduat seçenekleri cazip hale geliyor. Diğer yatırım seçeneklerine kıyasla daha düşük risk taşıdıkları için aynı oranda düşük kar marjı sunmaktadır. Buna rağmen birçok banka bu tür bir yatırım yapmak isteyen müşterileri kazanmak adına öncelikli hale gelmek adına yüksek oranlarda faiz verebiliyor. Birçok birikim sahibi bu yolla iyi bir getiri elde edebilirler. Peki, hangi banka çok faiz veriyor?

En çok faiz hangisinde

Bankalar dönem dönem yapmış oldukları kampanyalarla ile bu tür bir yatırım yapmak isteyen müşterilerine avantajlı koşullar sağlamaktadır. Hal böyle olunca en çok faiz veren banka ünvanı sık sık el değiştiriyor. Son zamanlarda İngbank “hoş geldin faizi” altında bir adım öne çıkmış durumda. Yine de parasını faizde değerlendirmek isteyen yatırımcıların, yatırım yapacakları zaman ilgili bankaların faiz oranlarına araştırmalarında fayda var.

Etiketler: hangi banka çok faiz verir, hangi banka çok faiz veriyor, hangi bankalar çok faiz verir, hangi bankalar çok faiz veriyor, hangi banka fazla faiz verir, hangi banka yüksek faiz verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder