Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2017


Nakit para ihtiyacı içerisinde olan ve kredi almak isteyen insanların araştırdığı ilk nokta kredilerin faizleridir. Aldığınız kredinin maliyetini düşürmek ve daha uygun bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamak için faizi düşük kredileri yönlenmeniz gerekir. Bazı bankalar ise kısa dönemli işlemlerde veya katılım bankacılığı sisteminde faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır.

Faizsiz Kredi Nedir?

Finans kurumları, bankalar ve katılım bankalarının müşterilerine uygun bir oran veya masraf karşılığında verdikleri borç paraya faizsiz kredi denmektedir.

Verilen kredi için talep edilen masraf bu durumda artmaktadır. Ve bu sadece belirli müşterilere yöneltilen bir olanaktır.

Bazı müşteriler ise faiz dinen caiz olmadığı için kredi kullanmayı tercih etmezler. Bu durumda karşılarına katılım bankaları çıkmaktadır.

Katılım bankaları verdikleri kredilerde faiz değil kar payı alırlar.

Bu kavram ise işletmelerin gider ve zararlarının toplam cirodan düşürülmesi ve elde edilen karın kuruluş ortaklarına pay edilmesi demektir.

Dini anlamda bu konuda birçok araştırma yapılmış ve otoriteler açısından dine uygun bulunmuştur.

Faizsiz kredi için bir diğer opsiyon, otomobil firmaları tarafından sağlanmaktadır. Sıfır otomobil alınırken satıcı firmalar anlaştıkları bir finans kurumu aracılığı ile bir miktar faizsiz kredi verebilmektedir.

Etiketler: faizsiz kredi 2017, faizsiz kredi verenler, faizsiz kredi verenler 2017, faizsiz kredi veren bankalar, faizsiz kredi veren bankalar 2017, faizsiz kredi veren bankalar hangileri, faizsiz kredi veren bankalar hangileri 2017, faizsiz kredi çekmek istiyorum, faizsiz kredi almak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder