Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı?


Faizsiz kredi veren banka var mı?

Faizsiz kredi veren bankalar genellikle katılım bankalarıdır. Biliyorsunuz katılım bankaları faizsiz çalışan bankalardır. Faizsiz kredi veren banka var mı diye soranların çoğu islami bankacılık olarak malum katılım bankaların yapılan hiçbir işlem için faiz talebi bulunmadığını ve ek olarak Türkiye’de işlem meydana getiren birçok faizsiz bankanın olup olmadığını merak etmektedir.

Katılım bankası ihtiyaç kredisi vermez, ihtiyaç kredisi değil de ihtiyaç finansman sağlar size, para ihtiyacınızı karşılar sadece bunun adı kredi değildir, finansmandır.

Bankacılık sektöründe hizmet veren kurumların tamamı satın alan memnuniyeti adı altında fazlaca ihtiyacın karşılanması için gerekli çalışmaları yapmaktadırlar.

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu hizmetler içinde en fazla kullanılan ürün ise şüphesiz banka kredileridir. Bankaların vermiş olduğu kredi ürünleri türlerine, ödeme koşullarına, faiz oranlarına ve diğer masraflara göre farklılık göstermektedir. Banka kredilerinin kullanım şekli tamamen ferdin ihtiyacı doğrultusunda düşük ürem oranları ve müsait ödeme koşullarına bakılırsa farklılık göstermektedir.
Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder