Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar 2017


Konut almak için kredi kullanmak isteyen fakat faiz ödemek istemeyen müşteriler; faizsiz kredi imkânı sunan bankalar sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Genellikle katılım bankası adı altında müşterilerine faizsiz konut kredisi veren bankalar ve sundukları konut kredisi seçenekleri;

Albaraka Türk Katılım Bankası

Türkiye’nin ilk faizsiz katılım bankası olan Albaraka Türk katılım bankası; faizsiz konut kredisi konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir. Bankanın çalışma prensibi şu şekildedir; konut kredisi başvurunuzun kabul edilmesiyle banka satın almak istediğiniz konutu vekâletle satın alır ve kredi borcunuz bitene kadar eviniz banka tarafından 1. Dereceden ipotek altında tutulur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Daha çok muhafazakâr kesimin tercih ettiği Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını faizsiz kredilerle karşılamaktadır. Bankanın çalışma prensibi şu şekildedir; almak istediğiniz konutu sizin için alır ve belirlenmiş kar oranıyla size satar.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıfbank’tan tamamıyla farklı bir yapılanmaya sahip olan banka; verdiği tüm hizmetleri İslami kurallar çerçevesinde yenilemiştir. Vakıf Katılım Bankası almak istediğiniz konutu sizin adınıza alıp, vade sayısına göre üzerine belirli bir kar payı koyar ve size satar.  Diğer konut kredileri göz önüne alındığında; en uygun kredi oranlarının Vakıfbank Katılım da olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Katılım Bankası

Tıpkı Vakıf Katılım Bankası’nda olduğu gibi Ziraat Katılım da Ziraat Bankası’ndan farklı bir çalışma yapısına sahiptir. Müşterilerinin istedikleri konutu satın alır ve belirlediği vade sayısı üzerinden kar payı koyarak müşterilerine satar.

Hâli hazırda ki konut kredileri göz önüne alındığında; sadece muhafazakâr kesimin değil her kesimden tüketicilerin dikkatini çekecek faizsiz konut kredileri tüm katılım bankalarında sizleri bekliyor.  

Etiketler: faizsiz konut kredisi 2017, faizsiz konut kredisi verenler, faizsiz konut kredisi verenler 2017, faizsiz konut kredisi veren bankalar, faizsiz konut kredisi veren bankalar 2017, faizsiz konut kredisi veren bankalar hangileri, faizsiz konut kredisi veren bankalar hangileri 2017, faizsiz konut kredisi çekmek istiyorum, faizsiz konut kredisi almak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder