Evimin Üzerine Kredi Çekebilir miyim?


Kredi çekmek isteyenler bu süreçte pek çok alternatif banka gezip, farklı kredi faiz oranlarını araştırıp kendileri için en uygun olanı tercih etmeye çalışıyorlar. Tüm bu araştırmalardan sonra kredi işleminin olumsuz sonuçlanması ise tam anlamıyla bir hüsran oluyor, tam da burada tüketiciden gelen yoğun kredi talebine karşılık bankaların sunduğu alternatiflerden birinden doğan sonuç ipotek. Birçok bankacı bu süreçte evimin üzerine kredi çekebilir miyim? Sorusu ile muhatap oluyor.

Eğer acil nakde ihtiyacınız varsa ve kredi konusunda sorun yaşıyorsanız bankaların yaptığı araştırmalar sonucu uygun görülürse eviniz üzerine kredi çekebilirsiniz. Kredi verilmeme sebepleri genellikle kredi notunun düşük olması olabiliyor, yani tüketici banka gözünde sağlamlığı tartışılır konumda ve banka bu riski almak istemiyor, bu durumda tapusu tüketiciye ait olan mesken ipotek altına alınarak tüketiciye kredi verilebiliyor. Pek çok tüketici için bu alternatif bir kurtarıcı olarak görülüyor. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir detay ipotek olarak gösterilecek olan gayrimenkulün tüketici üzerine olması ve tapu kaydında mesken olarak görünmesi gerekiyor. Aksi takdirde sorun yaşanabilir. Mesken konularında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler; Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS bankaları ile görüşebilirler. 

Etiketler: evimin üzerine kredi çekebilir miyim, evin üzerine kredi çekilir mi, evin üzerine kredi çekmek istiyorum, evin üzerine kredi alabilir miyim, evin üzerine kredi alınır mı, evin üzerine kredi almak istiyorum, evin üzerine kredi çıkar mı, evin üzerine kredi çıkartılır mı, evin üzerine kredi çıkartmak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder