Ev Tapusuyla Kredi Çekilir mi?


Düşen kredi faizlerinden yararlanmak isteyenler, şu dönemde pek çok banka ve banka kredi faizi kıyaslaması yaparak şu süreçten karlı çıkmaya çalışıyor ve bankaları araştırıyorlar. Kredi çekmekte sıkıntı yaşayanlar için farklı yollar öneren bankacıların karşılaştığı sorulardan biri de ev tapusu ile kredi çekilir mi? bu yazımızda sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Kredi çekmek isteyipte olumlu yanıt alamayan tüketiciler için ipotek bir çözüm yolu olabiliyor. Acil nakde ihtiyacınız var ve kredi dışında başka bir ihtimaliniz yok ise sahip olduğunuz ev bunun için bir alternatif olabilir. İpotek kredi sürecinde gayrimenkulün banka tarafından el koyulması ve üzerinde tüketicinin satış hakkı olmaması anlamına geliyor. Bu çözümü kullanabilmek için kredi çekiminde ipotek altına alınacak evin kredi çekecek kişiye ait olması ve ev üzerinde başka herhangi bir kredi vs bağlayıcılığı olmaması gerekiyor. Yapılan araştırmalardan sonra eğer uygun görülürse ev tapusuyla kredi çekilmesine banka tarafından onay verilebilir. Bu ihtimal birçok tüketici için bir çözüm önerisi olarak işe yaramaktadır.Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS bankaları aracılığı ile ev tapusu konusunda görüşmelerde bulunabilirsiniz.

Etiketler: ev tapusuyla kredi, ev tapusuyla kredi alınır mı, ev tapusuyla kredi çekilir mi, bankalar ev tapusuyla kredi verir mi, banka ev tapusuyla kredi çıkarır mı, ev tapusuyla kredi çıkar mı, ev tapusuyla kredi almak istiyorum, ev tapusuyla kredi çekmek istiyorum, ev tapusuyla kredi çekmekGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder