Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017


İhtiyaç kredisi alırken ödeme planı yapmak da önemli bir ayrıntıyı teşkil ediyor. Genellikle kredi almanın getirdiği yük yanında ödemeye hemen başlayacak olmak da büyük bir korku ve endişeye neden olabiliyor. Ayrıca zamanlama konusunda zaten nakite sıkışık olduğumuz bir dönemde başvurulan krediler ihtiyaç duyduğumuz miktarı sağlayamıyorken bir de ilk ayların taksitini düşünmek zorluk teşkil ediyor. Bu nedenle ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar daha fazla tercih edilmekte.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredi, kredi çekim işleminin ardından ödemeye başlamak için size 3-6 ay arasında bir süre veren kredi çeşididir. Bankadan bankaya farklılık göstermek ile birlikte çoğu banka bu konuda müşterilerine destek olmakta ve kredi ödemelerini kolay yapabilmeleri için onlara belirli bir süre tanımaktadır.

Akbank, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir kampanya ile iki bayram arasında kredi ödenmez diyerek ramazan bayramı öncesinde çekilen ihtiyaç kredilerinde 3 ay erteleme opsiyonu sunmuştu.

Bunun yanında TEB bankasının CEPTETEB hizmeti aracılığı ile çekilen kredilerde de 3 ay erteleme imkanından faydalanmak mümkün. TEB’de ayrıca 10 bin TL’ye kadar olan kredilerde 6 ay erteleme imkanı da bulunmakta.

Benzer bir kampanya Şekerbank tarafından da yapılmış ve 20 bin TL’ye kadar olan kredilerde 6 aya varan erteleme opsiyonları müşterilere sunulmuştu.

Ancak şunu da söylemeden geçmemek gerekir ki, ödeme erteleme opsiyonu olan kredilerin faiz oranları normal ödeme planına sahip olan kredilere göre biraz daha yüksek olabiliyor.

Etiketler: ertelemeli ihtiyaç kredisi, ertelemeli ihtiyaç kredisi 2017, ertelemeli ihtiyaç kredisi verenler, ertelemeli ihtiyaç kredisi verenler 2017, ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar, ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2017, ertelemeli ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum, ertelemeli ihtiyaç kredisi almak istiyorum, ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri, ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder