Emekliye Ev Kredisi Veren Bankalar 2017


Emekliye Ev Kredisi Veren Bankalar 2017

Emekliler sahip oldukları emekli maaşlarının sağladığı garanti sayesinde birçok bankadan işlem yaparken avantajlı duruma geçebilmektedir. Emekli maaşınızın yattığı bankadan veya maaşı taşımayı planladığınız bir banka var ise oradan alacağınız kredi teklifleri sizin için daha uygun maliyetler ile kredi almanızı sağlar. Emekliye ev kredisi veren bankalar öncelikle emeklilerin maaşlarının kendi bankalarına yatmasını talep etmektedirler. Eğer mevcut maaş bankanız ile bir anlaşmanız var ise anlaşma bitimi itibari ile maaşınızı farklı bankaya taşıyabilirsiniz.

Hangi Bankalar Daha Uygun Veriyor

Ev kredileri genelde uzun vadeli alınan kredilerdir. Bu nedenle belirli bir yaş üstüne kredi hizmeti vermekten çekinen bankalar emekliler için konut kredisi konusunda farklı şartlar öne sürmektedirler.
Örneğin emeklilerin yaptıracakları hayat sigortası daha kapsamlı tutulmakta ve vade sürelerinde 10 yıl gibi rakamlar yaşa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kamu bankaları maaşları kendi şubelerinde olan emekliler için esnek opsiyonlar tanımlamaktadır. Bu nedenle başvuru yapmadan önce Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası gibi kamu bankaları ile görüşme yapmanız daha faydalı olacaktır.

Özel bankalar da ise İş Bankası, Şekerbank ve Garanti Bankası emekliler için özel kampanyalara sahip bankalardır.

Etiketler: emekliye ev kredisi, emekliye ev kredisi 2017, emekliye ev kredisi verenler, emekliye ev kredisi verenler 2017, emekliye ev kredisi veren bankalar, emekliye ev kredisi veren bankalar 2017, emekliye ev kredisi veren bankalar hangileri, emekliye ev kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder