Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2017


Öğrenci kredisi, öğrencilere ortaokul sonrası eğitim ve ders, kitap ve sarf malzemeleri ve yaşam masrafları gibi ilgili ücretleri ödemek için tasarlanmış bir tür kredi türüdür. Faiz oranının önemli ölçüde daha düşük olabilmesi ve öğrenci hala okula devam ederken geri ödeme planının ertelenebilmesi, diğer kredi türlerinden farklı olabilir. Ayrıca, birçok ülkede yeniden müzakere ve iflas kurallarını düzenleyen katı yasalar arasında farklılık göstermektedir. Eğitim kredisi veren bankalar başta İşbank olmak üzere oldukça fazladır ve faizler de minimum seviyededir.

Eğitim kredisi detayları

Ülkemizdeki öğrenci merkezleri genellikle bir burs programı ile finanse edilir. Bu fon normal borçlar dışındaki krediler biçimindedir.

Vergiye tabi gelir temelinde kayan bir ölçek kullanarak ek bir vergi yoluyla zamanla geri ödenirler.

Sonuç olarak, kredi geri ödemeleri ancak eski öğrencinin geri ödemeleri destekleyecek geliri olduğunda yapılır.

Erken geri ödeme için indirimler mevcuttur.

Program, vatandaşlar ve kalıcı insani yardım vizesi sahipleri tarafından kullanılabilir.

Yaşam masrafları için araç testli burslar da mevcuttur. Yerli öğrenciler için özel yardım mevcuttur. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS öğrenciler için kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Etiketler: eğitim kredisi 2017, eğitim kredisi verenler, eğitim kredisi verenler 2017, eğitim kredisi veren bankalar, eğitim kredisi veren bankalar 2017, eğitim kredisi çekmek istiyorum, eğitim kredisi almak istiyorum, eğitim kredisi veren bankalar hangileri, eğitim kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder