Döviz Kredisi Veren Bankalar 2017


Döviz kredi, müşterinin daha sonraki bir tarihte tedarikçiye ödeme yaparak (nakit ödemeden) bir müşterinin mal satın alabileceği bir sözleşmedir. Genellikle mallar teslim edildiğinde, belirli bir süre için Döviz kredisi verilir - 30, 60 veya 90. Mücevher sektörü bazen kredi miktarını 180 gün veya daha fazla uzatır. Döviz kredisi esasen, bir şirketin mal ve hizmet satın almak için verdiği bir kredidir.

Döviz kredisi ile ilgili detaylar

Bir kredinin verildiği gün miktarı, krediye izin veren şirket tarafından belirlenir ve hem krediye izin veren şirket hem de onu alan şirket tarafından kararlaştırılır.

Ödeme tarihinin uzatılmasıyla, krediyi alan şirket malları satabilir ve döviz kredisi veren bankalar için borcunu ödemek için net gelirleri kullanabilir.

Bu tür kredi bazen satışları teşvik etmek için verilir. Bir tedarikçi, belirli bir süre içinde ödeme yaparsa, bazen bir indirim yapabilir.

Örneğin, 30 günlük bir kredi düzenlenince 10 gün içinde ödeme yapılırsa% 2 indirim olarak uygulanmaktadır ve bu durum yasalara göre takip edilmektedir.

Etiketler: döviz kredisi 2017, döviz kredisi verenler, döviz kredisi verenler 2017, döviz kredisi veren bankalar, döviz kredisi veren bankalar 2017, döviz kredisi almak istiyorum, döviz kredisi çekmek istiyorum, döviz kredisi veren bankalar hangileri, döviz kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder