Destek Kredisi Veren Bankalar 2017


Bir banka kredisi, bir işletme için en yaygın kredi sermayesi şeklidir.
Bir banka kredisi orta veya uzun vadeli finansman sağlar. Destek Kredisi Veren Bankalar, kredinin sağlandığı sabit süreyi (örneğin 3, 5 veya 10 yıl), faiz oranını, geri ödeme zamanlamasını ve tutarını ayarlar.

Banka genellikle işletme için bir güvenlik önlemi ( "teminat") sağlanmasını isteyecektir, ancak bu güvenlik çoğunlukla girişimcinin sağladığı kişisel teminatlar şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Destek Kredisi Detayları

Banka kredileri, sabit varlıklara (örneğin, makine, arazi ve binalar) yapılan yatırımların finansmanı için faydalıdır. Genellikle, bir bankanın çektiği daha düşük bir faiz oranı üzerinden ücretlendirilirler. Faiz oranı sabit olabilir (örneğin, bekleyen tutara yılda% 8) veya değişken (faiz oranı, İngiltere Merkez Bankası faiz oranına bağlı olarak değişir).
Bununla birlikte, bir banka kredisi, bir banka kredisinden daha az esneklik sağlar. İş, nakit akış pozisyonunun iyi olmasına bakılmaksızın yapması gereken banka kredisi geri ödemeleri ve faizini yerine getirme taahhüdünde bulunur. Banka kredisinin şartlarını yerine getirmekteki başarısızlık, bankanın işi iflas etmesine neden olabilir.
Banka kredileri, yeni kurulan veya işletmelerin zayıf karlılığı ve nakit akışıyla ilgili bir sicile sahip olmama eğilimindedir. Bu tür işletmeler, kredi sıkışıklığının bir sonucu olarak sundukları kredi türünden daha temkinli bankalar tarafından yüksek riskli olarak algılanıyor. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS destek kredileri il ön plana çıkmaktadırlar. 

Etiketler: destek kredisi 2017, destek kredisi verenler, destek kredisi verenler 2017, destek kredisi veren bankalar, destek kredisi veren bankalar 2017, destek kredisi veren bankalar hangileri, destek kredisi veren bankalar hangileri 2017, destek kredisi almak istiyorum, destek kredisi çekmek istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder