Çalışmayana Kredi Veren Banka Var mı?


Çalışmayana kredi veren banka var mı ?

Çalışmayana kredi veren banka var mı diye sorulduğunda akla bir hayli yanıt gelmektedir. Bilindiği üzere son zamanlarda yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak suç olarak bilinmektedir. Ancak serbest mesleğini icra eden, talebe veyahut ev hanımlarının sigortasız olması sıradan bir vaziyettir. Başka bir deyişle kişilerin sigortalı olma gibi bir zorunluluğu yoktur. Ama kişinin sigortası veyahut rastgele bir sosyal teminatının olmaması kredi kullanmasına mani bir vaziyet değildir.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşular Nelerdir?

Aylık geliri yüksek olan, banka hesabında yüklü nakdi olan veyahut banka geçmişi (banka notu) yüksek olan kişiler sigortasız olsa bile kredi kullanabilmektedir. Bankaların kendi aralarındaki rekabet sayesinde bir hayli ihtiyaç sahibinin gerek düşük üremler gerekse esnek uygulamalar ile nakit ihtiyaçlarını gidermiştir.

Her yeni sene için hemen hemen her banka her türden krediler için kampanyalar çıkartıp, uzun pazarlama programları hazırlamaktadır. Sigortasız kişiler de rekabetin doğurduğu kampanyalar sayesinde bu imtiyazlardan yararlanmaktadır.

Sigortası ya da sosyal garantisi olmayan kişi bankaya kredi müracaatı yapması halinde banka öncelikle kişinin, kendisiyle ilişkisi olup olmadığına bakmaktadır.

Etiketler: çalışmayana kredi veren banka var mı, bankalar çalışmayana kredi verir mi, çalışmayana kredi veren var mı, çalışmayana hangi banka kredi verir, bankalar çalışmayan kişiye kredi verir mi, çalışmayan kişiye kredi veren banka var mıGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder