Bankalar Almanya’da Yaşayanlara Kredi Verir mi?


Bankalar Almanya’da Yaşayanlara Kredi Verir mi?

Almanya’da yaşayan Türklerin aklını kurcalayan sorulardan birisi de Türkiye’deki bankalardan kredi çekip çekemeyecekleridir. Eğer sizin de kafanızda bu soru varsa yani bankalar Almanya’da yaşayanlara kredi verir mi diye soruyorsanız, bu yazıyı okumanız gerekmektedir.

Almanya’da Yaşayanların Kredi Alma Koşulları 

Türkiye’de bankalar Almanya’da yaşayan Türklere kredi verebilirler fakat bunun için kredinin çeşidine göre bazı şartlar getirmişlerdir. Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız bunun için ya Türkiye’de kefiliniz olması ya da Türkiye’de gayrimenkulünüzün bulunması gereklidir. Bunun sebebi bankaların bu krediyi geri ödeyememeniz durumunda sizin Almanya’daki maaşınıza haciz koyamamasıdır. Eğer Türkiye’de kefiliniz varsa kredi borcunuzu ödeyemediğiniz takdirde borcunuz kefilinizden tahsil edilebilir. Eğer Türkiye’de gayrimenkulünüz varsa da bunu ipotek olarak gösterirsiniz ve krediyi geri ödeyemezseniz borcunuz bu ipotek üzerinden kapatılır.

Eğer alacağınız kredi konut krediyse bu görece daha kolaydır. Bunun için Almanya’daki maaşınızı ve ikametgah adresinizi gösterebilmeniz yeterli olacaktır.

Almanya’da yaşayanların Türkiye’deki bankalar kredi almaları sonucunda bu krediyi geri ödemek istediklerinde elbette bu geri ödemeyi Türkiye’de bankalara yapmaları pahalıya mal olmaktadır, EFT ve Swift ücretleri azımsanmayacak boyutlardadır.

Etiketler: bankalar almanyada yaşayanlara kredi verir mi, bankalar almayada yaşayanlara kredi çıkartır mı, bankalar almanyada yaşayanlara kredi veriyor mu, bankalar almanyada yaşayan vatandaşlara kredi verir mi, bankalar almanyadakilere kredi verir miGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder