Bankadan İhtarname Geldi, Ne Yapmalıyım?


Bankadan ihtarname geldi diye kafası karışan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla böyle bir başlık attık. Birçok vatandaş, bankadan ihtarname geldi ne yapmalıyım şeklinde düşünmektedir. Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank, Citibank, Albaraka Türk ya da Kuveyt Türk bankalarından herhangi birinden ihtarname aldıysanız, yapmanız gerekenleri hemen alt kısımda bulabilirsiniz. Vakıf Bank, Halk Bankası, Ziraat Bankası,Yapı Kredi, Finans Bank, Şekerbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank, Odeabank, Akbank, Citibank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk gibi birçok banka ihtarname gönderdikten sonra hemen hemen aynı işlemi uygulamaktadır.

Bankadan İhtarname Geldi, Ne Yapmalıyım?
Eğer herhangi bir bankadan bir ihtarname aldıysanız, ilk olarak, neden ihtar çekildiğini incelemeniz gerekmektedir. Bir krediye kefil olmuş olabilirsiniz ve kefili olduğunuz kişi, kredisini geciktirmiş olabilir. Bunun dışında, siz bir kredi çekmiş ya da krediyi geciktirmiş olabilirsiniz. Böyle durumlarda, bankalar ihtarname çekmektedir. Eğer kendi borcunuz ise, hemen ihtarnameyi gönderen bankaya gidip, kredi borcunuzu yapılandırın. Yapılandırmazsanız, daha kötü sonuçlara yol açabilir. Eğer ihtarname, kefili olduğunuz kişi yüzünden geldiyse, o kişiye ulaşıp, durumu düzeltmesini istemelisiniz. Aksi taktirde banka kefili olduğunuz kişi yüzünden, size yaptırımlar uygulama hakkına sahiptir.

Etiketler: bankadan ihtarname geldi, bankadan ihtarname geldi ne yapmalıyım, bankadan ihtarname geldi ne yapacağım, bankadan ihtarname geldi ne yapmam gerek, bankadan ihtarname geldi 2017, bankadan ihtarname gelince ne yapmalıyım, bankadan ihtarname gelince ne yapmam gerekiyorGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder