Avrupa Birliği Hibe Programı Nedir? Nasıl Yararlanılır?


Bu yazımızda Avrupa Birliği Hibe Programı nedir? Nasıl yararlanılır? Sorusuna cevap vereceğiz. Avrupa Birliği Hibe Programı lokal kalkınma uygulamasında belirtilen takaddüm sahalarında hibe programlarının uygulanması ve oluşum gösterilen projelerin finansal açıdan desteklenmesi  anlamını ifade eder. Program finanse ettiği projeleri yarışma içerisinde eleme usulü ile seçer ve aranılan kriterleri taşıyan projeler hibe uygulamasından faydalanabilir.

Hibe programlarının işleyişi  DTP’nin koordinasyon ve yönetimi altında olur, ihale programları ise İhale ve Merkezi Finans Birimi tarafından yürütülür.

Projelerin hibe destek uygulamalarına tabi olabilmesi için yerel kalkınma programlarının kriterlerine ve belirlenen takaddüm alanlarına uygunluk yüzdesi  yüksek olmalıdır.

Kriterlere uygun olan projelere hibe başlığında verilen finansal destek en fazla 100.000 euro olabilir.

Kobiler bu başvuru esnasında % 50 oranında eş finansmanda bulunmaları gerekir.

Projenin onaylanabilmesi için diğer bir kriterde yeterli düzeyde istikrar ve realist kaynağa sahip olunmalıdır.

Projenin tamamlanması için tanınan süre 60 ila 90 gün arasıdır.

Etiketler: avrupa birliği hibe programı nedir, avrupa birliği hibe programı ne demek, avrupa birliği hibesi nedir, avrupa birliği hibesi ne demek, avrupa birliği hibesi ne kadar, avrupa birliği hibesinde proje tamamlama için tanınan süre, avrupa birliği hibe programından kimler faydalanabilirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder