Almanya’da Yaşayanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?


Almanya’da Yaşayanlara Hangi Bankalar Kredi Verir?
Bu yazı Almanya’da yaşayıp da Türkiye’deki bankalardan kredi çekmek isteyenler için önemlidir. Eğer siz de Almanya’da yaşayanlara hangi bankalar kredi verir diye merak ediyorsanız, yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

Almanya’daki Türklerin Kredi Alma Koşulları

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki eğer ikametgahınız Almanya’yı gösteriyorsa Türkiye’deki bankalardan kredi almak, bilhassa da ihtiyaç kredisi almak o kadar kolay değildir. İhtiyaç kredisi için eğer Türkiye’de gösterebileceğiniz bir kefiliniz ya da Türkiye’de ipotek edebileceğiniz taşınmaz malınız yoksa bu krediden ne yazık ki yararlanamazsınız. Fakat konut kredisi almak buna göre daha kolaydır. Yapmanız gereken şey Almanya’daki maaşınızın kredi borcunu ödeyebilecek miktarda olduğunu göstermek ve oradaki adresinizi bankaya bildirmektir. Bunun dışında vereceğiniz birkaç ek belge ile konut kredisine sahip olabilirsiniz. Fakat bu konut kredisini yalnızca Türkiye’de alacağınız evler için kullanabilirsiniz.

Almanya’da yaşayan Türklere Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, ING Bank, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans Bankası kredi veren bankalardandır. Gurbetçiler için özel konut kredileri olan bu bankaların kredi masrafları, Türkiye’de yaşayan Türkler için önerilen kredinin masraflardan çok da farklı değildir.

Etiketler: almanyada yaşayanlara hangi bankalar kredi verir, almanyada yaşayanlara hangi banka kredi veriyor, almanyada yaşayanlar hangi bankalardan kredi alır, almanyada yaşıyorum hangi bankadan kredi alırım, almanyada yaşıyorum hangi bankadan kredi çekerimGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder