Almanya’da Yaşayanlar Türkiye’de Kredi Çekebilir mi?


Almanya’da Yaşayanlar Türkiye’de Kredi Çekebilir mi?

Almanya’da yaşayan Türkler orada para kazanıp hayatlarını orada idame ettirirken, bir yandan Türkiye’deki bankalardan çeşitli sebeplerle kredi çekmek isteyebilirler. Bu sebeple orada yaşayan birçok vatandaşımızın aklına Almanya’da yaşayanlar Türkiye’de kredi çekebilir mi sorusu gelebilir. 
Bu soruyu olumlu yönde cevaplayabiliriz, yani Türkler yurtdışında yaşasalar bile burada kredi çekebilirler fakat şartları Türkiye’de yaşayan Türklerinkinden daha zordur.

almanyada yaşayanlar türkiyede kredi çekebilir mi


Almanya’da Yaşayanların Kredi Çekme Şartları

Öncelikle Almanya’da yaşayanlar için kredi seçenekleri konut kredisi dışında kısıtlıdır. Daha doğrusu ihtiyaç kredisi almak çok zordur. Bunun için Türkiye’deki bankalar genellikle ihtiyaç kredisi almak isteyen ve Almanya’da yaşayan Türk’ten, Türkiye’de yaşayan bir kefil isterler.
Almanya’da durumunuz ya da maaşınız iyi olsa da bu kefili Türkiye’de göstermeniz gerekmektedir. Eğer böyle bir kefil bulmanız zor ise bir diğer seçenek size uygun gelebilir. Eğer Türkiye’de taşınmaz mallarınız varsa bunları bankaların ipotek altına almasına izin verdiğiniz takdirde yine ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.
Bankalar bu seçeneği de tercih edebilirler çünkü ihtiyaç kredisini geri ödeyememeniz durumunda Almanya’daki maaşınıza el süremeyecek olan bankalar, ipotek olarak verdiğiniz taşınmaz mallara haciz koyma şansına sahip olabilirler. Kısacası Almanya’da yaşayan Türklerin, kredi çekmesi mümkündür. Fakat bunun için ya Türkiye’de bir kefil gösterebilmeleri ya da Türkiye’de taşınmaz mallarının olması gerekir.

türkiyeden kredi çekmek


Bunun dışında Almanya’da yaşayan Türkler, eğer konut kredisi kullanmak istiyorlarsa da bunu da rahatlıkla yapabilirler. Bunun için alacağınız konutun en azından yüzde 25’lik kısmını ödeyebiliyor olmanız gerekmektedir çünkü bankalar en fazla yüzde 75’lik kısmı için kredi verebilmektedirler.

Kredi alınabileceğini artık biliyoruz. Peki kredi veren bankalar hangileri ?
Bu bilgiye ulaşabilmek için yazımızı okuyabilirsiniz

Etiketler: almanyada yaşayanlar türkiyede kredi çekebilir mi, almanyada yaşayanlar türkiyede kredi alabilir mi, almayada yaşıyorum türkiyede kredi çekebilir miyim, almanyada yaşıyorum türkiyede kredi alabilir miyim, almanyada yaşarken türkiyede kredi çekmek, almanyada yaşarken türkiyede kredi almakGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder