Almanya’da Yaşayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?


Almanya’da Yaşayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Almanya’da yaşayıp Türkiye’de kredi çekmek isteyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. Bunun için hangi şartların gerektiğini merak edenler Almanya’da yaşayanlar nasıl kredi çekebilir diye soranlar da bu sebeple elbette çoktur. Öncelikle ihtiyaç kredisi ve konut kredisinin farklı şartları olduğunu belirtmek gerekir.

İhtiyaç Kredisi Çekmek İsteyenler İçin Şartlar

Eğer ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız ve Almanya’da yaşıyorsanız, bunun için ya Türkiye’de bir kefilinizin olması ya da yine Türkiye’de taşınmaz mallarınızı ipotek olarak göstermeniz gerekmektedir. Almanya’daki maaşınız Türkiye’de ihtiyaç kredi almanız için yeterli değildir çünkü Türkiye’deki bankalar krediyi geri ödememeniz durumunda sizin Almanya’daki maaşınıza el koyma imkanına sahip değillerdir.

Konut Kredisi Çekmek İsteyenler İçin Şartlar

Almanya’da yaşayanlar için konut kredisi almak, ihtiyaç kredisine göre daha kolaydır. Bunun için yalnızca birkaç belgeyi bankalara ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bu belgeler;

Pasaport veya Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopileri
Almanya’da sahip olunan kredi kartının ekstresi
Aylık gelir belgesi (Bu belgenin yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş olması ve bunun da noter onaylı olması gerekmekte)
Almanya’da gelirin yattığı hesabın geriye dönük 3 aylık dökümü
Türkiye’de satın alınacak gayrimenkulün tapusu
Almanya’da ikamet edilen adres bilgisi (Bu da aynı şekilde yemin tercüman tarafından tercüme edilmiş olmalı)
Türkiye’de satın alınacak gayrimenkulün ekspertiz raporu
Evli olmanız durumunda eşinizin muvafakatı

Eğer bu belgelere sahipseniz Türkiye’de konut kredisi almanız mümkündür.

Etiketler: almayada yaşayanlar nasıl kredi çekebilir, almanyada yaşayanlar nasıl kredi alabilir, almanyada yaşayıp türkiyede nasıl kredi alınır, almanyada yaşayıp türkiyede nasıl kredi çekilir, almanyada yaşayanlar bankadan nasıl kredi alabilir, almanyada yaşayanlar bankadan nasıl kredi çekebilirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder