Almanya’da Yaşayanlar İçin Kredi Veren Bankalar


Almanya’da Yaşayanlar İçin Kredi Veren Bankalar
Almanya’daki bazı Türkler Türkiye’deki bankalardan kredi almak isteyebilmektedirler. Almanya’da yaşayanlar kredi veren bankalar hangileri diye sorabilecekler için bu konuyu aydınlatmakta fayda var. Fakat öncelikle krediyi nasıl alabileceklerini açıklamak gerek.

Almanya’da Yaşayan Türklerin Kredi Alma Koşulları
Almanya’da yaşayanların kredi çekme koşulları hangi tür kredi istediklerine göre  değişmektedir. Eğer konut kredisi almak isterlerse bu daha basittir. Konut kredisi isteyenlerin 3 aylık maaş bordrosu ile Almanya’daki ikametgah adresi ve buna mukabil birkaç ek belge ile bu krediye başvurmaları mümkündür. Fakat ihtiyaç kredisini almak konut kredisine kıyasla zordur. Bunun için kredi almak isteyenlerin ya Türkiye’de yaşayan kefilleri olmalıdır ya da Türkiye’de ipotek edebilecekleri gayrimenkulleri bulunmalıdır.

Peki hangi bankalar konut veya ihtiyaç kredi vermektedir?
Garanti Bankası, ING Bank ve Türkiye Finans Bankası, İş Bankası, Kuveyt Türk, Denizbank; Almanya’da yaşayan Türklere kredi veren bankalardandır. Türkiye’deki bu bankalardan kredi almak isteyen Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız bu bankalarla iletişime geçip bankaların şartlarını sağladıkları zaman kredilerini alabilirler.

Etiketler: almayada yaşayanlar için kredi, almanyada yaşayanlar için kredi verenler, almanyada yaşayanlar için kredi veren bankalar, almanyada yaşayanlar için kredi veren bankalar hangileri, hangi bankalar almanyada yaşayanlar için kredi verir, almanyada yaşıyorum kredi çekmek istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder